piątek, 19 czerwca 2009
WAKACJE
W lipcu i sierpniu biblioteka będzie czynna :
Pon. 11-19
Śr. 11-19
Pt. 11-19
W pozostałe dni biblioteka będzie zamknięta
WAKACJE W BIBLIOTECE
Zapraszamy dzieci i młodzież na zajecia komputerowe
(Internet - gry i zabawy z komputerem)
ponadto - spotkania miłośników szachów
- konkurs czytelniczy
- wycieczki do łódzkich muzeów
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy w godzinach otwarcia biblioteki.
Pon. 11-19
Śr. 11-19
Pt. 11-19
wtorek, 16 czerwca 2009
Wystawa fotofraficzna pt" Owady leśne w obiektywie"
W lipcu i sierpniu zapraszamy do obejrzenia wystawy fotograficznej autorstwa Radomira Jaskuły i Macieja Mastalerza pt. "Owady leśne w obiektywie". Wystawę udostępniła nam Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Łodzi i można ją zwiedzać w godzinach otwarcia Biblioteki
Poniedziałek-11-19
Środa-11-19
Piatek-11-19
"Życie owadów"- spotkanie z leśnikim Andrzejem Szweda-Lewandowskim
środa, 3 czerwca 2009
Nowości czerwca 2009!
D. Demonpion. Michel Houellebecq: Biografia
Michel Houellebecq jest gwiazdą mediów, pisarzem kultowym, jego powieści natychmiast stają się bestsellerami. W swoich książkach uwodzi czytelników niepohamowanym hedonizmem i ponurymi wizjami przyszłości. O jego życiu wiemy jednak niewiele. Denis Demonpion prześledził koleje życia pisarza. Dotarł do osób znających go w młodości i w latach poprzedzających sławę. Poznał także istotne dokumenty dotyczące przeszłości Houellebecqa. Napisał dociekliwą i szczegółową biografię, w której pokazał, jak kształtowała się jego osobowość i w jakim stopniu osobowość ta jest wykreowana.
A. Libera. Godot i jego cieńGodot i jego cień to autobiograficzna opowieść o magii literatury i fascynacji osobą Samuela Becketta - jednego z najbardziej tajemniczych pisarzy XX wieku. Dla autora poetyckie dzieło tego „mistrza samotności i smutku” urasta do rangi mowy proroczej, która odmienia słuchacza i sprawia, że pojmuje sam siebie. Jest to historia olśnienia i wędrówki w ślad za człowiekiem, któremu się je zawdzięcza.
E. Moriel. Miasto poza czasem
Thriller historyczny, rozgrywający się w Barcelonie od średniowiecza po czasy współczesne. Tajemniczy narrator - nieśmiertelny człowiek-wampir o wiecznie młodej twarzy - prowadzi nas przez stulecia, snując opowieść o swym niezwykłym życiu w zmieniającym się, fascynującym mieście. Na jego trop przypadkowo wpadają adwokat Solana i jego asystentka Marta Vives, zajmujący się dziwną śmiercią pewnego multimilionera... Wartka akcja i misterna intryga na pełnym anegdot tle dziejów Barcelony, a zarazem uniwersalny, całkiem poważny traktat o walce Dobra ze Złem.
P. Coehlo. Zwycięzca jest sam
Festiwal filmowy w Cannes. 24 godziny. Cała plejada postaci z wielkiego świata: producenci filmowi, aktorzy, dyktatorzy mody, supermodelki, a także początkujące gwiazdki filmowe, gwiazdy, których splendor już nieco przygasł i tłum tych, którzy grzeją się w blasku sławy, władzy i bogactwa. Porządek tego "pięknego, wspaniałego" świata burzy nagłe wtargnięcie Igora, rosyjskiego multimilionera, owładniętego obsesją na punkcie swojej byłej żony, która odeszła ze znanym projektantem mody. Igor, zraniony do żywego nie cofnie się przed niczym, by odzyskać miłość ukochanej...
Zwycięzca jest sam to wierny portret współczesnego świata, w którym blichtr, próżność i zakłamanie, wyparły prawdziwe wartości, w którym człowiek w pogoni za złudnym szczęściem w świetle jupiterów zatracił poczucie dobra i zła, zagubił siebie. Paulo Coelho przypomina nam, że czasem warto wybrać drogę mniej uczęszczaną.
Trudno o dwa bardziej różne światy niż wyniszczona przez wojnę Europa i wygodna Ameryka roku 1945. Anna, młoda Niemka z antyfaszystowskiej rodziny, została kompletnie sama i błąka się po zbombardowanym Dreźnie. Stanley, amerykański reporter, ugania się w Nowym Jorku za kobietami, żyjąc dla przyjemności. Obydwoje mają polskie korzenie i są zamiłowanymi fotografami. Anna dokumentuje swoja Leiką wojenną tragedię. Na taki właśnie temat ma zrobić fotoreportaż wysłany do Niemiec Stanley. Przypadkowe spotkanie tych dwojga na zawsze odmieni ich losy... Wiśniewski opowiada tę "małą" historię na szczegółowym tle "wielkiej", tworząc szeroko zakrojony fresk społeczno-obyczajowy z życia dwóch kontynentów, pełen refleksji na temat odpowiedzialności, kultury i natury człowieka.