piątek, 24 lutego 2012
wtorek, 14 lutego 2012
wtorek, 7 lutego 2012
Nowości lutego
Dziennik Sławomira Mrożka pisany krwią i żółcią, tęsknotą i złością, niespokojnymi nocami i podczas szczęśliwych dni... Piórem i na maszynie. Przez kilkadziesiąt lat. W trzydziestu kilku miastach, kilkunastu krajach i na trzech kontynentach.
Listy do młodego pisarza to książka niezwykle osobista i w dużym stopniu autobiograficzna. To opowieść o narodzinach geniuszu. Noblista otwarcie pisze o twórczym powołaniu, które zjada go od środka niczym żarłoczny soliter.
Llosa obdarza swoich czytelników ogromnym zaufaniem i zdradza, z jak głębokich pokładów obsesji wyrasta literatura. Te żarliwe listy mają moc osobistego zwierzenia.
Ciepła, chwilami zabawna a chwilami wzruszająca powieść o trudnych wyborach, którym czasami musimy stawić czoła, o potrzebie bycia dzieckiem swoich rodziców, mimo że już dawno dorośliśmy i o tym, że są takie obietnice, których po prostu trzeba dotrzymać...
Trevor Stratton, amerykański profesor goszczący w Paryżu, odkrywa w swoim biurze tajemnicze pudełko ze zbiorem pamiątek po Louise Brunet - kobiecie, której młodość przypadła na czas pierwszej wojny światowej. Ze znalezionych listów, fotografii, starych monet, zasuszonych kwiatów próbuje odtworzyć jej dramatyczne losy: historię utraconej miłości, relacje z ojcem, małżeństwo, burzliwy romans. Swoje odkrycia opisuje w listach, które trafiają w ręce tajemniczej kobiety, ognistowłosej Josianne. Niezwykła magia pamiątek sprawia, że losy obydwu kobiet splatają się ze sobą.
Publikacja stanowi autorskie, refleksyjne spojrzenie wybitnego historyka na dzieje Polski. Wniosek profesora jest jeden: Polska, niezależnie od tego, czy należała do głównych potęg kontynentu, czy popadała w polityczny niebyt, zawsze była integralną częścią Europy, z gospodarką, kulturą, mentalnością i sposobem postrzegania świata podobnym jak na Zachodzie.
Po blisko dziesięcioletnim milczeniu Tom Clancy, uznany mistrz literatury sensacyjnej, wraca do świata, który zna lepiej niż ktokolwiek inny: świata chaosu i sprzecznych interesów politycznych, nieuchronnie zmierzającego ku hekatombie za sprawa złych i zdecydowanych na wszystko ludzi.
poniedziałek, 6 lutego 2012
Język angielski w Bibliotece
Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych do korzystania z programu FunEnglish.pl. Jest to interaktywny kurs składający się z filmów i gier edukacyjnych, fotolekcji, a także piosenek karaoke.
"FunEnglish.pl to nowoczesny i atrakcyjny podręcznik dla dzieci. Jedną z jego szczególnie ujmujących cech jest ta, że zawiera liczne filmy wideo, gry i zabawy przygotowane przez specjalistów. Interaktywne zadania odpowiednie dla tej grupy wiekowej, z pewnością będą czynnikiem motywującym do nauki języka.”
prof. dr hab. Anna Michońska-Stadnik
recenzent podręczników dla Ministerstwa Edukacji Narodowej
Subskrybuj:
Posty (Atom)